TÜM ÜRÜNLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

SON ÇAĞRI: İNDİRİM FİYATLARDA SON GÜNLER

Posted in

Dijital Kartvizitin Avantajları: Kağıt Kartvizitlerden Vazgeçmeniz için 9 Neden

Posted in

Dijital kartvizitler hakkında en başta şunları söyleyelim
1. Dijital kartvizitin avantajları geleneksel kağıt kartlara göre çevre dostu olma, maliyet ucuzluğu ve gelişmiş çok yönlülük gibi çok sayıda avantaj sunar. Dijital kartlar, fiziksel baskı ve dağıtım ihtiyacını ortadan kaldırarak sürdürülebilirlik çalışmalarına katkıda bulunurken uzun vadede işletmenizin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar.

2. Dijital kartvizitlerin rahatlığı ve erişilebilirliği onları ideal bir çözüm haline getiriyor. Akıllı telefona yalnızca birkaç dokunuşla iletişim bilgilerinizi e-posta, kısa mesaj veya sosyal medya aracılığıyla başkalarıyla kolayca paylaşabilir, günümüzün dijital çağında kesintisiz ağ oluşturma ve bilgi alışverişi sağlayabilirsiniz.

3. Dijital bir kartvizit çözümü seçmek, bağlantıda kalmanızı ve dijitalin öncelikli olduğu bir dünyada kalıcı bir izlenim bırakmanızı sağlar. Bir dizi avantajı ve özelleştirilebilir özellikleriyle dijital kartlar, profesyonel ağ oluşturma çabalarında profesyonelliği ve üretkenliği artırmak için modern ve etkili bir çözüm sunar.

Dijital kartvizitin avantajları
Dijital kartvizitin avantajları

Kağıt bazlı kartvizitler yüzyıllardır ortalıkta dolaşıyor. Ancak bugün ağ oluşturma bir zamanlar olduğu gibi değil. Dijitalleşme ağ kurma şeklimizi değiştirdi, dolayısıyla kullandığımız araçların buna ayak uydurması gerekiyor. 

Pek çok işletmenin artık kağıt bazlı kartlardan e-kartvizit olarak da bilinen dijital kartvizitlere geçiş yapmasının nedeni budur . Aşağıdaki veri noktaları bunu kanıtlıyor:

#1 Dijital kartvizitlerin küresel pazar değeri %11,2’lik bir Bileşik Büyüme Oranı ile büyüyor . Bu pazar büyüklüğünün 2027 yılında 242,3 milyon ABD dolarına ulaşacağı öngörülüyor. ( Kaynak )

#2 Mood’un dijital kartvizit çözümü için satın almalar son 6 ayda önceki döneme göre %300’den fazla artış gördü.

Dijital kartvizitlerin giderek artan şekilde benimsendiğini ve kullanıldığını göz önünde bulundurarak şunu merak ediyor olabilirsiniz: Dijital kartvizitler gerçekten buna değer mi ? Ağ oluşturma çabalarınızı artırmak için bunları mı kullanmalısınız?

Bu makale dijital kartvizitlerin en önemli 9 faydasını anlamanıza yardımcı olacaktır . Bu faydaları bilmek, insanların neden artık akıllı ve verimli bir şekilde ağ kurmak için e-kartvizitlere geçtikleri konusunda size net bir fikir verecektir.

İçindekiler

 1. En iyi 9 dijital kartvizit avantajı: Maksimum ağ yatırım getirisi için
 2. Sonraki adım? En iyi dijital kartvizit çözümüyle bir e-kartvizit oluşturun
 3. Sıkça Sorulan Sorular

En iyi 9 dijital kartvizit avantajı: Maksimum ağ yatırım getirisi için dijital kartvizitin avantajları

 1. Sınırsız miktarda bilgi paylaşın
 2. Hızlı ve temassız kart paylaşımından yararlanın
 3. Kart baskı maliyetlerini önemli ölçüde azaltın
 4. Kağıt kartvizit alımının sıkıcı sürecinden kaçının
 5. Dijital kartvizitinizi iki yönlü bir iletişim kanalı olarak kullanın
 6. Anında potansiyel müşteri toplama için iki yönlü kişi paylaşımını etkinleştirin
 7. Müşteri etkileşimini takip edin ve ilgiyi tespit edin
 8. Gerektiğinde dijital kartvizitlerinizi güncelleyin
 9. Geleneksel kartvizitlere çevre dostu bir alternatif

Dijital kartvizit fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayın.

 

1. Dijital kartvizitler aracılığıyla sınırsız miktarda bilgi paylaşın

Geleneksel kartvizitler genellikle sizi 3,5″ x 2″ içerik alanında çalışmaya zorlar . Bu, kartvizitinize hangi ayrıntıları ekleyeceğinizi dikkatlice seçmeniz gerektiği anlamına gelir.

Birden fazla telefon numarasını, e-postayı, web URL’sini ve sosyal tanıtıcıyı paylaşmak istiyorsanız, bunların hepsini bu küçük kağıt parçası üzerinde bir araya getirmeniz pek mümkün değildir. 

Dijital kartvizitlere her zaman, her yerden erişilebiliyor ve alıcıların iletişim bilgilerine ve diğer ayrıntılara cep telefonlarından, tabletlerinden veya bilgisayarlarından erişmelerine olanak sağlanıyor.

Bir e-kartvizit kullandığınızda, TÜM iletişim numaralarınız, web sitesi bağlantıları, sosyal medya tanıtıcılarınız, Google Haritalar konumunuz ve çok daha fazlası dahil olmak üzere ihtiyacınız olan tüm bilgileri paylaşabilirsiniz.

2. Dijital kartvizitler ile hızlı ve temassız kart paylaşımından yararlanın

Kağıt kartvizit kullandığınızda, bunları yüz yüze paylaşmanız gerekir; bu genellikle fiziksel teması gerektirir.

Buna karşılık, dijital bir kartviziti aşağıdaki hızlı ve temassız yöntemlerle paylaşabilirsiniz; bu, kağıtsız ve anında ağ oluşturmanıza yardımcı olur.

 1. Dijital kartvizitinizi doğrudan sosyal medyada paylaşın
 2. Kartvizitinizi QR Code olarak gönderin
 3. Kartınızın URL’sini SMS ve anlık mesajlaşma uygulamaları gibi çeşitli kanallara iletin
 4. E-kartvizitinizi e-posta imzanıza ekleyin

Ağ oluşturma çabalarınızı en üst düzeye çıkarmak için  dijital kartvizitin nasıl gönderileceğine ilişkin eksiksiz kılavuzumuza göz atın .

Şunu bilmek isteyebilirsiniz: Yüzlerce veya binlerce e-kartvizit dağıtmanız gerekirse ne olur? Her kartı sahibine manuel olarak göndermeniz mi gerekiyor? Mood’un dijital kartvizit çözümünü kullanıyorsanız hayır .

3. Dijital kartvizitler, kart basım maliyetlerini önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olur

Kağıt kartvizit basmanın ortalama yıllık maliyeti çalışan başına 5.000 TL’ye kadar çıkabilir . Kart tasarımınız ne kadar karmaşık olursa, baskı maliyetleriniz de o kadar yüksek olur.

Ancak dijital kartvizitleri tercih ederseniz, geleneksel kağıt kartları yazdırma ve yeniden sipariş etme ihtiyacını önemli ölçüde ortadan kaldırabilir, tasarım, baskı ve dağıtımla ilgili maliyetlerden tasarruf edebilirsiniz.

Bir örnek görelim:

500 çalışan için kartvizit oluşturup yazdırmanız gerektiğini varsayalım. Yukarıda belirttiğimiz maliyet tahminlerine göre toplam gideriniz yaklaşık olarak 2.500.000’e kadar çıkabilmektedir . Ancak Mood dijital kartvizitlerini tercih ettiğinizde, müthiş bir fark yakalayacaksınız.

Sonuç olarak kuruluşunuz, çalışan başına yıllık kartvizit harcamalarında %80 oranında tasarruf sağlayabilir.

4. Dijital kartvizitler, kağıt kartvizit satın almanın sıkıcı sürecinden kaçınmanıza yardımcı olur

Bu çalışmaya göre kuruluşların neredeyse %90’ı, üretkenliği azaltan sıkıcı ve tekrarlayan görevlerle karşı karşıyadır. Kağıt kartvizitlerin tedariki böyle bir görevdir.

Şirketler geleneksel kartvizit satın alma sürecini genellikle şu şekilde yürütür:

 1. Kartvizit almaya hak kazanan yeni bir çalışan, ekip liderine veya İK’ya bir talepte bulunur. 
 2. Bu talep, e-posta veya sipariş yönetimi portalı aracılığıyla şirketin kart satın alma ekibine iletilir.
 3. Talep onaylandıktan sonra kart tedarikçisi kartvizitin oluşturulmasına ve basılmasına devam edecektir.
 4. Kartvizit hazır olduğunda tedarikçi onu şirkete teslim eder; teslimat süresi, talep edilen kart sayısı, kart tasarımı gereksinimleri vb. gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak günler veya haftalar sürebilir. 
 5. Kartvizit hatalı teslim edilirse tüm süreç yeniden başlar.

Başlangıçtan bitişe kadar olan bu süreç ortalama 30 gün sürer .

Kağıt kartvizit çöpe gidiyor artık Dijital kartvizit moda
Kağıt kartvizit çöpe gidiyor artık Dijital kartvizit moda

İyi haber şu ki, e-kartvizitlere geçerek bu durumu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.  

Dijital kartvizit oluşturucuyla , kuruluşunuzdaki her ekip dakikalar içinde e-kartvizit oluşturup tüm çalışanlara dağıtabilir. Böylece yukarıda bahsettiğimiz uzun kartvizit satın alma sürecini kısaltmış olursunuz.

5. Etkileşim, dijital kartvizitinizi iki yönlü bir iletişim kanalına dönüştürür

Fiziksel kartvizitler, alıcılarınızın paylaşılan ayrıntılarınıza kolayca yanıt vermesine izin vermez.

Evet, etkileyici profil bilgileriyle dolu çekici bir kartla ilgiyi artırabilirsiniz. Ancak kağıt üzerinde bir kart aracılığıyla bu ilgiye göre hareket etmek hedef kitleniz için hantal olabilir. Bunun nedeni, paylaşılan bilgileri mobil cihazlarında manuel olarak aramak zorunda olmalarıdır.

Dijital kartvizitler sayesinde her bilgiye tek bir ekran dokunuşuyla erişilebiliyor. 

Örneğin bir müşteriniz sizinle iletişime geçmek isterse, e-kartvizitiniz üzerinden tıkla-ara yöntemiyle telefon numaranıza anında erişebilir. Üstelik konumunuza ve sosyal bağlantılarınıza da aynı şekilde erişilebilir. Bu, dijital kartvizitinizi anlık ve çift yönlü bir iletişim kanalına dönüştürür.

6. Dijital kartvizitin avantajları, anında potansiyel müşteri toplama için iki yönlü kişi paylaşımına olanak tanır

Dijital kartvizitler, iki yönlü kişi paylaşımından yararlanmanıza olanak tanır . Bu, müşterinizin iletişim bilgilerini doğrudan dijital kartvizitinizden almanıza yardımcı olur . 

Bu yeteneğin değerini anlamak için ortak bir ağ senaryosuna bakalım. 

Bir saha satış temsilcisinin potansiyel müşterinin ürününe olan ilgisini çekmeyi başardığını varsayalım. Bu noktada potansiyel müşteri ısınır ve temsilci bu fırsatı potansiyel müşteriye iletişim bilgilerini sorma fırsatını kullanır.

İki yönlü iletişim paylaşımında potansiyel müşterinin yalnızca temsilcinin dijital kartviziti aracılığıyla bir iletişim formu doldurması ve göndermesi gerekir. Başvuru üzerine potansiyel müşterinin ayrıntıları, yeni bir potansiyel müşteri girişi olarak  temsilcinin dijital adres defterine kaydedilecektir .

Temsilci, bu adres defterinden dijital kartvizitinden toplanan tüm sıcak müşteri adaylarını görüntüleyebilir ve yönetebilir. Ayrıca bu potansiyel müşteri listesini kuruluşlarının CRM’sine aktarmayı da seçebilirler.

Mood Dijital Kartvizit ile bu potansiyel müşteri listesini doğrudan şirketinizin pazarlama ekibine entegre edebilirsiniz

7. Dijital kartvizitler aracılığıyla etkileşimi takip edin ve ilgiyi tespit edin

Geleneksel kartvizitlerin en büyük dezavantajlarından biri, kart tarama takibine dayalı performans ölçümleri sunamamalarıdır. Dağıtıldıktan sonra kartlarınızın hedef kitlenizden aldığı etkileşimi takip edip analiz edemezsiniz.

Dijital kartvizitler ise tam tersine tamamen izlenebilir. Kullanıcıların, kartlarının etkinliğini değerlendirmek için alıcı etkileşimini, açılma oranlarını ve diğer ölçümleri izlemelerine olanak tanır.

İzleyebileceğiniz bazı anlamlı ölçümler şunlardır: 

 1. Alınan kart taramalarının toplam sayısı.
 2. İletişim bilgilerinizin kaydedilme sayısı
 3. Kartlarınız aracılığıyla ulaşılan toplam ve tekil müşteri sayısı.
 4. Her bir kartın aldığı toplam tarama sayısına göre en iyi ve en kötü performansa sahip dijital kartvizitler.

Yukarıdaki ölçümleri gerçek zamanlı olarak izlemenize yardımcı olabilecek yetenekli bir dijital kartvizit çözümü seçmenizi öneririz . Bu sayede kart etkileşim metriklerini kolayca belirleyebilir ve ağ oluşturma çalışmalarınızı optimize edebilirsiniz.

8. Gerektiğinde dijital kartvizitlerinizi güncelleyin

En ufak bir bilgi güncellemesinin bile mevcut kağıt kartvizitinizin güncelliğini yitirmesine neden olabileceği bir sır değil. Kartınızın ayrıntılarını güncellemek isterseniz kartı yeniden yazdırmanız gerekir; bu da ek maliyetlere ve kart satın alma işleminin süresinin uzamasına neden olur.

E-kartvizite geçişin daha verimli olmasının nedenlerinden biri de budur.

Dijital kartvizitler gerçek zamanlı olarak güncellenebilir, böylece alıcıların her zaman en güncel iletişim bilgilerine ve diğer ayrıntılara erişmesi sağlanır. İletişim numarası, web bağlantısı veya Google Haritalar konumu gibi herhangi bir bilgiyi değiştirebilirsiniz. Kartvizitinizin tasarım öğelerini bile değiştirebilirsiniz. 

En iyi kısım? Bu güncellemeler arka uçta, yani dijital kartvizit sağlayıcınızın kontrol panelinde yapılabilir. Sonuç olarak, müşterileriniz güncellenen e-kartvizitinizi gerçek zamanlı olarak, kartı tekrar paylaşmanıza gerek kalmadan görüntüleyebilir.

9. Dijital kartvizitler geleneksel kartvizitlere çevre dostu bir alternatiftir

Yukarıda öğrendiğimiz gibi kağıt kartvizitlerin yıllık baskı maliyetleri yüksektir. Ancak dijital kartvizitlere geçmenin tek nedeni baskı maliyetleri olmayabilir.

Kağıt bazlı kartvizit taleplerini karşılamak için her yıl 7 milyondan fazla ağaç kesiliyor . Bu nedenle tüketicilerin %82’sinin kârlılıklarının önünde insanı ve gezegeni ön planda tutan şirketleri tercih etmesi sürpriz olmayabilir .

Hedef kitleniz sürdürülebilir çözümleri benimseyen şirketleri tercih etme eğilimindeyse e-kartvizite geçiş yapmak markanıza fayda sağlayabilir. Yalnızca kartvizitlerinizle dijital ortama geçerek önemli miktarda kağıttan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda büyük baskı maliyetlerinden de tasarruf edersiniz.

Dijital kartvizitler, kağıt kullanımını ve israfı azaltarak çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunur ve çevre dostu iş uygulamalarına uyum sağlar.

Sonraki adım? En iyi dijital kartvizit çözümüyle bir dijital kartvizit oluşturun

İşte ağınızı daha etkili ve çevre dostu hale getiren dijital kartvizitlerin en önemli 9 avantajı.

Şimdi, bu avantajlardan gerçekten yararlanmak istiyorsanız, en iyi dijital kartvizit çözümünü seçmeniz çok önemlidir . Bu şekilde değerinizi ve hizmetlerinizi en iyi temsil eden dijital kartvizit oluşturabileceksiniz .

Mood’un dijital kartvizit çözümü , yukarıda belirtilen avantajları sunmanın yanı sıra, herhangi bir uygulamayı indirmenize gerek kalmadan, kurumsal düzeyde güvenlik standartları aracılığıyla ağ oluşturma çabalarınızı artırır.

Sıkça Sorulan Sorular

Fiziksel ve dijital kartvizitler: Fark nedir?

Fiziksel ve dijital kartvizitler aynı amaca ulaşmayı, yani bir profesyonelin veya işletmenin iletişim bilgilerini iletmeyi amaçlar. Ancak farklılıkları anlamak için kartvizitler aracılığıyla ağ oluşturma başarısını etkileyen faktörlere bakmalıyız.

Bu faktörler paylaşılabilirlik , etkileşim , bilgi paylaşımı ve baskı maliyetleridir .

 1. Paylaşılabilirlik – Kağıt kartvizitleri paylaşmanın tek yolu şahsendir. Bu arada e-kartvizitlerinizi Apple veya Google Cüzdan, QR Code vb. çeşitli dijital araçlarla paylaşabilirsiniz.
 2. Etkileşim – Fiziksel kartlar, alıcılarınızın paylaşılan ayrıntıları manuel olarak aramasını gerektirir. E-kartvizitler ise tek ekran dokunuşuyla anında bilgiye erişim imkanı sağlıyor.
 3. Bilgi paylaşımı – Fiziksel kartlar sizi sınırlı bir içerik alanına bağlar. Dijital kartvizitlerle istediğiniz kadar bilgi ekleyebilirsiniz.
 4. Baskı maliyetleri – Tek bir çalışan için fiziksel kartvizitlerin ortalama maliyeti yıllık 3.000 TL’dir . Alternatif olarak %80 daha az maliyetle özelleştirilebilir ve takip edilebilir bir e-kartvizit oluşturabilirsiniz.

Ağınız için dijital kartvizitler buna değer mi?

Ağ yatırımınız için evet. Bu sanal ağ oluşturma araçları, ağ oluşturma çabalarınızı temassız, uygun maliyetli ve çevre dostu bir şekilde en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. 

Dijital kartvizit oluşturmanın maliyeti nedir?

Mood ile 399 TL gibi düşük bir ücret karşılığında dijital kartvizit oluşturabilirsiniz. Daha yüksek katmanlı planlara ölçeklendikçe kart başına daha fazla maliyet tasarrufu elde edersiniz.

Yorum yapın

Bestsellers:

Sepet 0

SON GÖRÜNTÜLENENLER 0

Size özel %10 indirim kuponu
Kısa süre için geçerli

Sepette %10 indirim alacağın kupon kodun : YUZDE10

Kupon kodunu sepette kullanabilirsin. Kupon kodun bugün için geçereli Unutma!!!